19.02.2020 | Klima, miljø og energi
Hvordan griber du leverandøraudits an?
Indhold fra partner Hvad er dette?
Globalisering, outsourcing, krav om leverandørudvikling og procesoptimering betyder stigende fokus på auditering af leverandørernes processer.
Derfor har vi i samarbejde med erfarne leverandørauditorer udviklet et kursus, der omfatter leverandøraudit i forbindelse med godkendelse af nye leverandører, leverandøropfølgning og udvikling af leverandørsamarbejde.
Så hvis du er indkøber, kvalitetsmedarbejder, produktionstekniker, controller eller i anden anledning har leverandørkontakt, vil du ikke gå glip af vores kursus i leverandøraudits, som afholdes den 3.-4. marts.
Du får:
- Baggrundsforståelse for procesauditering
- Værktøjer til planlægning, gennemførelse og opfølgning af leverandøraudits
- Praktisk træning i leverandøraudits
- Feedback på gennemførte audits
Vores kursister siger:
- "Det bedste ved kurset var indholdet - vi blev sat grundigt ind i tingene."
- "God sammenhæng mellem teori og praktisk."
- "Godt med hverdagseksempler."
- "Underviseren har stor faglig viden samt praktisk erfaring."
Som en EKSTRA BONUS får du også en opfølgningsdag, hvor du – efter du har afprøvet din nye viden i praksis – igen mødes med dine medkursister og underviser for at udveksle erfaringer. Opfølgningsdagen er planlagt til den 11. maj.
Læs mere om, hvordan du bliver ekspert i leverandøraudits...
Klima, miljø og energi
OHSMS ISO 45001:2018 Lead Auditor Arbejdsmiljø
Efter succesfuld gennemførelse af kurset, vil deltageren være i stand til at planlægge, gennemføre og afrapportere 1., 2. og 3 parts audits af arbejdsmiljøledelsessystemer i henhold til ISO 45001:2018 standarden.
Indhold fra partner
Klima, miljø og energi
OHSMS ISO 45001:2018 Arbejdsmiljø Auditor Transition (Modul 2)
I 2018 blev den nye ISO 45001:2018 standard udgivet. Med dette kursus kan du få opgraderet dit CQI-IRCA eksamensbevis fra DS/OHSAS 18001 til ISO 45001:2018.
Indhold fra partner
Medarbejder

Værdifuld faglig sparring
"Her opnås en værdifuld faglig sparring, som man ikke kan opnå hjemme i sin egen virksomhed"...
Indhold fra partner
Klima, miljø og energi
OHSMS ISO 45001:2018 Annex L Arbejdsmiljø Transition (Modul 1)
På Annex L Framework kurset vil arbejdstageren opnå et grundlæggende kendskab til Annex L Framework, og forberede arbejdstageren til det 1 dags CQI-IRCA Lead Auditor Arbejdsmiljø Transition kursus.
Indhold fra partner
Strategi & ledelse

Søger du en-til-en sparring inden for informationssikkerhed?
Få 20 minutters online sparring om ISO 27001 standarden for informationssikkerhed
Indhold fra partner
Klima, miljø og energi

Implementering af FN's 17 Verdensmål i vindindustrien
Gratis webinar om, hvordan din virksomhed øger troværdigheden af sin bæredygtigsindsats
Indhold fra partner