LEED Platinum-certificeret
02.08.2022BLÅKLÄDER WORKWEAR ApS
Sponseret
LEED Platinum og LEED Gold til flere af Blåkläder Workwears fabrikker
VIDEO: Blåkläder Workwears fabrik modtager LEED Platinum som den første i Myanmar. Et vigtigt skridt for en grønsort industri! Udforsk videoen, og stil skarpt på ansvarlig tekstilproduktion.
10.05.2022BLÅKLÄDER WORKWEAR ApS
Sponseret
Blåkläder offentliggør ny bæredygtighedsrapport
EN BÆREDYGTIG POSITION DOKUMENTERES. Den svenske arbejdstøjsproducent, Blåkläder, har siden 1959 arbejdet indgående med miljø, ansvarlig produktion og cirkularitet som en integreret del af udvikling, produktion og transport. Læs mere nedenfor!
Miljømærkning Danmark
Konsulent/seniorkonsulent søges til at fremme grønnere indkøb
Vil du arbejde med at fremme grønnere og miljømærkede offentlige indkøb i Danmark? Har du erfaring med både strategisk netværksarbejde og konkrete udbudsprocesser? Og har du lyst til et job, hvor du både udvikler nye initiativer og skaber reel forandring i samarbejde med aktører som SKI, IKA, Danske Regioner og Partnerskab for Offentlige Grønne Indkøb? Så kan du være den konsulent/seniorkonsulent, vi søger til Miljømærkning Danmark.
Område
Hele landet
Ansøgningsfrist
05.08.2025
CSR.dk
Salgstalent søges til salg af b2b-medieløsninger
Vil du arbejde med stærke B2B-medieplatforme og hjælpe virksomheder med at skabe synlighed gennem advertorials, content marketing og annoncering? Har du drive, er proaktiv og trives i en salgsrolle, hvor du både opsøger nye kunder og udvikler eksisterende relationer? Så er du måske vores nye kollega hos Horisont Gruppen A/S.
Område
Hovedstaden
Ansøgningsfrist
Snarest muligt
Udgiver
Copyright 2023